۵ اشتباه در رابطه

http://machinezaman.com/?p=1475&preview=true
۱۰ تاثیر جادویی موسیقی
۱۳۹۶-۰۸-۰۹
۱۵ راه های متقاعد کردن
۱۳۹۶-۰۸-۳۰

۵ اشتباه در رابطه

اشتباه در رابطه

اشتباه در رابطه :در این مقاله ۵ اشتباه رابطه ها را با هم بررسی خواهیم کرد

علائم هشداردهنده‌ و اشتباهاتی که در رابطه باید از آنها پرهیز کرد
برگرفته از مقاله‌ی کرول الن
تا به حال پیش‌‌آمده روی رابطه‌ای حساب ویژه‌ای باز می‌کرده‌اید و به یک‌باره شاهد خاتمه یافتن و فروپاشیدن آن بوده باشید؟

 

یا به شما ضربه‌ای احساسی وارد شده‌است که احتمالا باعث شده‌است دست به دامن طالع‌بینی و از این دست مسائل شوید؟

همه‌ی ما تحربه‌ی شنیدن درمورد وقوع اتفاق‌های خوب و سازش با شریک عاطفی مان را داریم، اما کدام یک از این حرف‌ها باعث شده‌اند تا رابطه‌ی بهتری داشته باشیم؟

نه برای تخریب اوضاع و نه به‌خاطر بهبود شرایط نباید بی‌اثر بودن طالع‌بینی را سرزنش کرد بلکه باید در جهت بهبود تلاش موثر کرد.

برای قدم اول، پنج اشتباه مسلم و شایعی را که پرهیز از آنها به ادامه‌دار شدن رابطه‌ی عاطفی کمک میکند، معرفی میکنیم و توضیح می‌دهیم.

اولین اشتباه

تعلل نکنید و تصمیم قطعی بگیرید

نتیجه‌‌ی طالع‌بینی هر چه که هست و با هر درجه‌ای از اهمیتی که برایتان دارد ررا کنار بگذارید. خلوت کنید و فکر کنید.

سازش با فردی که گرفتاری‌های متعددی دارد، بدخلق است و یا از طرف او احترام نمی‌بینید، مدام در حال خطا و عذرخواهی است و از این دست موارد را با قدرت کنار بگذارید. یک پایان قطعی برای روابط غیرمنطقی فعلی از چندین اتفاق ناخوشایند در آینده جلوگیری خواهدکرد. به عبارتی خودخواه باشید برای رابطه‌های بیهوده وقت خود را هزینه نکنید.

دومین اشتباه
به تناسب افراد اهمیت دهید

فردی را مد‌نظر قرار دهید که به درد رابطه می‌خورد. فردی که خواستار رابطه باشد و بداند که چگونه یک رابطه را پیش ببرد و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشد.

علائم هشداردهنده

مردان متناسب برای رابطه به راحتی قابل تشخیص‌اند. چرا که آنها اغلب در رابطه هستند!

دوستان زیادی دارند. با خانواده، دوستان و همکاران خود بسیار معاشرت می‌کنند. یکی از نشانه‌ها‌ی بارز در مردان نامناسب برای رابطه این است که روابط دیگرشان مانند روابط خانوادگی و کاری و دوستانه آنها نیز دچار تشنج و ناآرامی است.

آنها از مشکل داشتن با دوستان و همکارانشان و خیل کثیری از افراد مدام درحال گله کردن و ناله‌ هستند بدون آنکه کاری در جهت رفع آن مشکلات انجام دهند و این درحالی است که بیشتر وقت خود را نیز با آنها می‌گذرانند.

درک کنید که شما فرشته‌ی نجات و یا جادوگر نیستید که افراد را نجات یا تغییر بدهید. نمی‌توانید از فردی که همه‌ی روابطش دچار تشنج است، مردی سالم در روابط بسازید!

سومین اشتباه
عجله نکنید و بی‌پروا به روابط نپرید!

حتی اگر بهترین افرادی که آدم‌ها را با یکدیگر آشنا می‌کنند را استخدام یا در همه‌ی سایت‌های زوج‌یابی ثبت‌نام کنید هم احتمالا فرد رویایی‌تان را پیدا نمی‌کنید.

این کارها تماما بی‌مورد خواهد‌بود. درست مثل اینکه توقع داشته‌باشید در یک زمین خشک که قابل زراعت نیست گل رز قرمزی بروید. برای یافتن فرد مورد علاقه‌تان ابتدا باید بر روی خودتان کار کنید. هرچه بیشتر روی خودسازی کار کنید بیشتر به فرد مورد نظرتان نزدیک می‌شوید.

چهارمین اشتباه
بر روی هیچ و پوچ حساب نکنید

رابطه‌ی اغلب زوج‌ها بر سر چیزهایی از هم می‌پاشد که بر سر آن با هم توافق ندارند. بر سر مسائلی که اگر با عصبانیت عنوان نشوند و درمورد آنها صحبت شود به نتیجه‌ای معقول منتهی خواهد شد!

یا با حداقل خسارت روانی تمام می‌شود.

علامت هشداردهنده

هرگز نمی‌توانید فردی را تغییر دهید!

درک این جمله باعث می‌شود وقت و انرژی بیهوده بر سر چیزی که امکان ندارد و نتیجه‌ی درستی هم نمی‌دهد نگذارید!

مثلا هرگز برای تبدیل فردی که از برف متنفر است به اسکی‌بازی قهار تلاش نکنید!

پنجمین اشتباه
به رشد فردیتان اهمیت نمی‌دهید؟

پیش‌‌آمده که دو نفر بسیار رابطه‌ی خوبی دارند اما دچار مشکل می‌شوند که ریشه در این مورد دارد که احتمالا یکی یا هردو در حال اهمال‌کاری و ضربه‌زدن به رابطه هستند!

و اغلب مردم به جای اینکه به دنبال ریشه مشکلاتشان بگردند،

شانس و طالع و بخت و اقبال را نفرین می‌کنند!

و مشکلاتی که راه‌حل‌هایی داشته‌اند را بدون تلاش برای حل کردن رها می‌کنند. مشکلاتی از قبیل ضعف ارتباطی، صحبت نکردن درمورد خواسته‌ها و نیاز‌ها و…

وقتی متوجه می‌شوید که شدت علاقه و کششتان به رابطه‌تان کم شده است، یا قبلا تصور می‌کردید مرد رویاهایتان را به دست‌آورده‌اید و الان چندان مطمئن نیستید و یا حتی او از ادامه‌ی رابطه سرباز‌می‌زند و منصرف شده است باید بدانید که مهارت‌های ارتباطی شما نیاز به تقویت و بهتر شدن دارند!

پس به هنگام برقراری ارتباط این اشتباهات و علائم را به خاطر داشته باشید تا آگاهانه از انجامشان پرهیز کنید . این کار در آینده‌ای نزدیک از بروز اندوه‌ها و دردهای بسیاری جلوگیری خواهدکرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.