۱۰ تاثیر جادویی موسیقی

افزایش اعتماد به نفس با ۳ کلید طلایی
۱۳۹۶-۰۷-۲۲
۵ اشتباه در رابطه
۱۳۹۶-۰۸-۱۷

۱۰ تاثیر جادویی موسیقی

http://machinezaman.com/?p=1475&preview=true

۱۰ تاثیر جادویی موسیقی بر زندگی :

تاثیرات موسیقی شامل بهبود هوش کلامی iq، کمک به درمان بیماری قلبی، تشخیص رنگ ها در ذهن و حتی به شما کمک میکند که چهره های شاد را در اطراف ببینید.
هر طرف دار موسیقی می داند که اثرات فوق العاده ی موسیقی و قدرت آن می تواند بیش از هر فکر و احساسی باشد.
موسیقی عالی می تواند یک روز عادی را به چیزی جادویی و حتی روحانی تبدیل کند.این می تواند آرامش، آزادی، احساس قوی و هرچیز دیگری باشد /
اما تاثیر موسیقی فراتر از موارد فوق است : از کد ژنتیکی ما، تا طریق افکار و اندام ما و حتی نحوه ارتباط ما در گروه ها.

۱- بهبود هوش کلامی IQ

مطالعه روی افراد ۸ تا ۱۱ ساله نشان داد که کسانی که دارای کلاس های موسیقی فوق العاده بودند، توانایی های کلامی بالاتری داشتند و هم چنین توانایی های بصری بیشتری نسبت به کسانی که بدون آموزش موسیقی بودند، داشتن(forgeard و همکاران ،۲۰۰۸)
این نشان می دهد که مزایای یادگیری یک ابزار صرفا موسیقی نیست، بلکه شناخت و ادراک بصری نیز گسترش می یابد.

۲- احساس لرز

 


آیا تا به حال در هنگام گوش دادن به موسیقی، احساس خستگی خود را در ستون فقرات خود احساس کرده اید؟ براساس مطالعه ای که توسط ناسبام و سیلویا (۲۰۱۰) انجام شده است، بیش از ۹۰ درصد از ما چنین احساسی داریم.
با این حال،قدرت تاثیرات موسیقی به شخصیت شما وابسته است. افرادی که در یکی از پنج احساس بعد شخصیتی بالایی دارند به نام “باز بودن به تجربه” خطاب می شوند، این افراد در حالی که به موسیقی گوش می دهند، احساس خستگی بیشتری می کنند.
در این مطالعه، افرادی که در معرض باز بودن تجربه هستند، اغلب علاقه مند به نواختن یک ساز موسیقی هستند و به احتمال زیاد موسیقی برای آنها مهم است.

۳- اثرات شادی موسیقی

 


یکی از اثرات موسیقی باید احساس سردشدن باشد؛ اگر نه، شاید شما باید کمی سخت تر تلاش کنید.
یک مطالعه اخیر با توصیه های قدیمی مخالف است که سعی کردن برای احساس خوشحالی ، بی فایده است.
در تحقیق توسط فرگوسن و شلدون (۲۰۱۳)، شرکت کنندگان که به موسیقی های شاد آرون کاپلند گوش دادند، نسبت به کسانی که به موسیقی های ناشناس گوش دادند در سطح بالاتری از احساس خوشبختی بودند
و این بدان معناست که درگیر شدن با موسیقی بیشتر به ما اجازه می دهد تا قدرت احساسی و عاطفی بالاتری را تجربه کنیم

۴- آواز خواندن با هم ، احساس هم بستگی ایجاد می کند

 


از آنجا که موسیقی اغلب فعالیت اجتماعی است، ساختن آن با هم می تواند به ما کمک کند.
مطالعه روی تقریبا هزار دانش آموز فنلاندی که در کلاس های موسیقی پیشرفته شرکت داشتند، نشان داد که آنها رضایت بیشتری در مدرسه دارند ، حتی کسانی که مستقیما به کلاس های موسیقی مرتبط نبودند (Eerola & Eerola، ۲۰۱۳)

۵- تاثیر موسیقی بر بیماری قلبی

موسیقی می تواند به مقابله با استرس و اضطراب مرتبط با درمان بیماری های قلبی عروقی و انسداد شریان های اکلیلی قلب کمک کند.
بررسی ۲۳ مطالعه که تقریبا ۱۵۰۰ بیمار را پوشش می دهد، نشان داد که گوش دادن به موسیقی موجب کاهش ضربان قلب، فشار خون و اضطراب در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی می شود (Bradt & Dileo، ۲۰۰۹).

۶- چرا موسیقی غم انگیز سطح احساسات شما را می برد؟

 


“مدیریت احساسات” دلیل اصلی عشق مردم به موسیقی است.
و همه طرفداران موسیقی می دانند که موسیقی می تواند یک اثر تصفیه کننده (پاکسازی روان) داشته باشد. اما، هنوز عجیب و غریب است که برای برخی از افراد، موسیقی غم انگیز می تواند تحت شرایط مناسب، احساس آرامش ایجاد کند. چرا؟
بر اساس یک مطالعه توسط کاواکامی و همکاران. (۲۰۱۳)، موسیقی غم انگیز لذت بخش است زیرا ترکیبی جالب از احساسات را ایجاد می کند؛ برخی از منفی، برخی مثبت.
به طور کلی، احساسات منفی در موسیقی را دریافت میکنیم، اما آنها را عمیقا احساس نمی کنیم.

۷- دیدن چهره های خوشحال

یکی از اثرات موسیقی این است که در شما احساس متفاوت ایجاد می کند، اما به اندازه ۱۵ ثانیه موسیقی می تواند قضاوت شما را در مورد احساسات ظاهر در چهرهی دیگران نیز تغییر دهد.
یک مطالعه توسط Logeswaran و همکاران. (۲۰۰۹) افشا کرد که یک انفجار سریع از موسیقی شاد، شرکت کنندگان را تشویق می کند چهره های دیگر را شادتر درک کنند. همین امر برای موسیقی غم انگیز نیز صادق بود. بزرگترین اثر زمانی دیده شد که مردم با نگاه بی طرف به چهره نگاه می کردند.
به عبارت دیگر: مردم، روحیه ی موسیقی را که به گوش میدهند در چهره ی بقیه می بینند

۸- رنگ موسیقی

موسیقی به طور طبیعی شما را به یاد رنگ های نسبی با فرهنگ های مختلف سراسر دنیا می اندازد و افراد نوع هایمختلف موسیقی را با رنگ های مختلف جفت می کنند.
در مطالعه پالمر و همکاران. (۲۰۱۳)، مردم مکزیک و ایالات متحده، شباهت های قابل توجهی در اتصال رنگ های رنگی و تیره تر با تکه های موسیقی غم انگیز و اتصال رنگ های واضح تر با موسیقی شادتر نشان دادند.
یک مطالعه پیگیرانه نشان داد که این ارتباطات موسیقی به رنگ به دلیل محتوای احساسی موسیقی دیده می شود.

۹- آیا موسیقی می تواند بینایی شما را تقویت کند؟

در ۶۰٪ افراد مبتلا به سکته مغزی، مناطق بصری مغز تحت تاثیر قرار می گیرند.
این منجر به “نادیده گرفتن بصری” می شود که بیمار ، آگاهی خود را از اشیا را در مقابل قسمتی از مغز آسیب دیده است، از دست می دهد.
اما مطالعات نشان داده است هنگامی که بیماران به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهند، برخی از ادراک بصری آنها بازسازی می شود (Tsai et al.، ۲۰۱۳).
بنابراین، اثرات موسیقی می تواند یک ابزار مهم در توانبخشی برای بیماران سکته مغزی باشد.

۱۰- بچه ها برای رقص به دنیا آمده اند!

 


نوزادانی که سن پنج ماهگی هستند، به موسیقی ریتمیک واکنش نشان می دهند و به نظر می رسند که آن را جالب تر از گفتار می دانند.
در مطالعه (Zentner و Eerola 2010) ، نوزادان به طور خودکار به انواع مختلف موسیقی رقص دادند، و بیشتر آن ها در بیشتر زمان ها نیز لبخند زدند.
شاید اثرات موسیقی واقعا در ژن های ما وجود دارد!

 

 
من ، سیدمحمدرضا احمدی
مدیر سایت ماشین زمان شما را بعد از خواندن این مقاله به شنیدن یک موسیقی زیبا دعوت می کنم.

دانلود آهنگ

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.